MALI BADACZE

W piękny wrześniowy dzień najmłodsze przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego lasku, aby poobserwować przyrodę. Wyprawa ta, miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci za pomocą lupy obserwowały zwierzęta i rośliny. Po powrocie wykonały piękną pracę plastyczną.

OGNISKO INTEGRACYJNE

W środę popołudniu 29 września 2021 r. dzięki zaangażowaniu rodziców zorganizowano ognisko dla dzieci z punktu przedszkolnego i klasy I-II oraz oddziału przedszkolnego. Ognisko połączone było z zabawami sportowymi i konkurencjami z rodzicami. Wygranymi byli wszyscy uczestnicy zabawy.

Przy ognisku pieczono pyszne kiełbaski oraz ziemniaki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przedszkolaki z punktu przedszkolnego obchodziły Dzień Pluszowego Misia”. Zapoznały się z historią obchodów tego dnia. W dalszej części zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój Miś” i uczestniczyły w zabawie do piosenki „Jadą, jadą misie”.

ANDRZEJKI

29 listopada 2021 roku przedszkolaki z punktu przedszkolnego razem ze swoimi starszymi kolegami z klas 0 - VIII przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Zabawy andrzejkowe prowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Dzień upłynął w miłej atmosferze.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2021 roku, o godzinie 11.11 przedszkolaki wraz ze swoimi starszymi kolegami, gronem pedagogiczne i pracownikami szkoły przyłączyły się do akcji „Szkoła do hymnu”. W ramach świętowania rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. W dalszej części zajęć przedszkolaki poznały pozostałe symbole narodowe: godło i flagę.

PRAWA DZIECKA

22 listopada 2021 r. przedszkolaki z punktu przedszkolnego obejrzały film edukacyjny „Prawa Dziecka”. Na jego podstawie przeprowadzono pogadankę dotyczącą praw dzieci. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej „Wesołe zabawy”.

MIKOŁAJ

W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

6 grudnia 2021 r. do punktu przedszkolnego w Białopolu przybył św. Mikołaj. Wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Mikołaj obiecał, że wróci do nas za rok. Na pamiątkę tego spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcie z Mikołajem.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 20.01.2022 r. przedszkolaki z punktu przedszkolnego przygotowały krótki występ z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, który został nagrany, aby Babci i Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy przedszkolak przygotował własnoręcznie zrobioną laurkę, którą wręczył swoim Babciom i Dziadkom.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

„BEZPIECZNE FERIE”

W dniu 21.01.2022 r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie” odbyło się spotkanie z policjantem. Pogadanka miała na celu zadbanie o bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych. Przedszkolaki utrwalały zasady poruszania się po drodze i bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Pan policjant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód oraz o zjeżdżaniu na sankach w miejscach, niedozwolonych.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 lutego obchodziliśmy w punkcie przedszkolnym „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach akcji, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki edukacyjne, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką. Następnie wykonały zadanie plastyczne – kolorowanie obrazków związanych z Internetem.

BAL KARNAWAŁOWY

10. 02.2022 r. w punkcie przedszkolnym zorganizowano bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Na tą okoliczność dzieci przygotowały maski karnawałowe i stroje. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Wspaniała atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 17 września przedszkolaki z punktu przedszkolnego wzięły udział w corocznej ogólnopolskiej ekologicznej akcji - Sprzątanie Świata - Polska 2021. Tegoroczna edycja kampanii odbywała się pod hasłem: „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem porządkowały teren przy przedszkolu. Na koniec zajęć bawiły się w zabawę „segregacja śmieci” wkładając je w odpowiednio oznaczone kolorami koszyki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2021 r. przedszkolaki z punktu przedszkolnego w Białopolu obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w naszej grupie panowała wesoła atmosfera. Dzieci uczestniczyły w różnych atrakcjach między innymi: zabawach ruchowych,  integracyjnych, a także zabawach tanecznych. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.