Dzisiaj w naszej szkole jak co roku
z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia,
w której uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Białopole -
Pan  Wójt Gminy Białopole Henryk Maruszewski i  Przewodniczący Rady Gminy  Pan Waldemar Wilgos,
ksiądz Piotr Rawlik proboszcz parafii Buśno, rodzice i dziadkowie uczniów oraz społeczność szkolna.
Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt
w kalendarzu szkolnym, ponieważ kształtuje postawy patriotyczne i uczy szacunku do historii ojczystej.

W związku z tym, że szkoła kolejny raz brała udział akcji „Szkoła do hymnu”,
punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy.
Następnie obejrzeliśmy  część artystyczną przygotowaną przez  uczniów klasy piątej.

Dnia 10 listopada br. o godz. 11.11 społeczność Szkoły Filialnej w Strzelcach przy krzyżu niepodległości odśpiewała hymn narodowy. Zapalono znicz upamiętniający wszystkich walczących o niepodległą Polskę. Dla uczczenia 104 rocznicy odzyskania niepodległości dzieci wykonały okolicznościowe kotyliony, a Szkołę udekorowano flagami narodowymi.

Obchody Dnia Niepodległości